Co zrobić z pękającym sufitem?

Pytanie: Mieszkam w nowym budownictwie i zauważyłem, że zaczyna mi pękać sufit. Za pomocą czego mogę usunąć te drobne szczeliny, które tworzą się na powierzchni?

Szczeliny pojawiające się na suficie możemy zlikwidować używając masy CEKOL C-40. W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować podłoże. Szczelinę należy odpowiednio oczyścić, odkurzyć, usunąć wszystkie luźne elementy trwale nie związane z podłożem.  Bruzdę należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80. Emulsja gruntująca zmniejszy i wyrówna chłonność podłoża, a tym samym poprawi przyczepność nakładanej zaprawy. Masa CEKOL C-40 stosowana jest do beztaśmowego spoinowania płyt kartonowo-gipsowych. Ma również zastosowanie przy uzupełnianiu peknięć i rys powstałych na powierzchni ścian i sufitów.CEKOL C-40 należy wymieszać z czystą zimną woda w proporcjach 0,35-0,40 l wody na 1 kg suchego proszku. Należy wsypywać suchą mieszankę do wody i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Bezpośrednio po wymieszaniu masa jest gotowa do użycia i zachowuje swoje parametry przez około 30 minut (w zależności od panujących warunków). Przygotowana masę nakładamy w dwóch warstwach za pomocą szpachelki lub pacy. Pierwszą warstwą staramy się dokładnie wypełnić szczelinę. Masa CEKOL C-40 zawiera w swoim składzie włókna celulozowe i nie ma potrzeby stosowania siatki. Jeżeli chcemy dodatkowo wzmocnić konstrukcję możemy zastosować specjalna siatkę lub taśmę wzmacniającą, która dodatkowo wzmocni parametry wytrzymałościowe bruzdy. Siatkę lub taśmę należy zatopić w masie. Nie powinno się przyklejać siatki a dopiero później upychać masę przez jej oczka. Po wypełnieniu masą szczeliny następnie dokładamy drugą warstwę i wyrównujemy. Po całkowitym związaniu i wyschnięciu masę szlifujemy na gładko odpowiednio dobranym papierem ściernym lub siatką z poliwęglanu.

CEKOL C-40

CEKOL C-40

zaprawa szpachlowa do spoinowania płyt GK

Jest doskonałym materiałem do ręcznego spoinowania płyt gipsowo-kartonowych bez konieczności stosowania taśmy wzmacniającej. Znajduje również zastosowanie przy uzupełnianiu pęknięć i rys powstałych na powierzchni ścian i sufitów. Szczegóły »

CEKOL DL-80

CEKOL DL-80

grunt głęboko penetrujący

Wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych. Szczegóły »

Language
pl en de ru
Mapa strony