Cekol

Nakładanie tynku dekoracyjnego

Przygotowanie ścian innowacyjnym tynkiem, wyglądem przypominającym naturalny beton.

Powierzchnie należy zagruntować Preparatem gruntującym CEKOL GS-83 Kontakt, który zwiększa przyczepność, wzmacnia podłoże, zapewnia równomierność wiązania. Po wyschnięciu preparatu możemy nakładać Tynk dekoracyjny CEKOL TD-01. Pozwala on stworzyć zarówno efektowną gładką powierzchnię, jak i różnego rodzaju struktury.

CEKOL TD-01 można stosować zarówno wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. W celu uzyskania odpowiedniego efektu, Tynk dekoracyjny nakładamy w dwóch warstwach. Po wyschnięciu pierwszej warstwy przystępujemy do nałożenia drugiej warstwy. Możemy wykonać to na dwa sposoby:

  1. Nałożenie Tynku dekoracyjnego na całości powierzchni.
  2. Wydzielenie taśmami określonej powierzchni i nakładaniu tynku etapami. W ten sposób uzyskamy większą kontrolę procesu wysychania tynku na ścianie.

W celu uzyskania efektu dekoracyjnego na świeżo nałożonej warstwie tynku, możemy stworzyć dodatkowe struktury. Po wstępnym przeschnięciu powierzchni, zwilżamy ją wodą i za pomocą szpachli ścinamy powierzchnię. Proces ten wykonujemy z wyczuciem żeby zachować część nierówności. Końcowy etap to zabezpieczenie powierzchni Preparatem do impregnacji tynku CEKOL PI-01. Preparat służy do uszczelnienia powłoki dekoracyjnej oraz jej zabezpieczenia. W celu wykończenia ściany możemy zastosować dodatkowe elementy dekoracyjne-mocowania płyt betonowych. Produkty CEKOL GS-83 Kontakt, CEKOL TD-01 oraz CEKOL PI-01 można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.

Infolinia

+48 801 623 565

Zapisz się!