Cekol

Historia

Produkty marki Cekol produkowane są
przez gdańską firmę Cedat Sp. z o. o.

Produkty marki Cekol produkowane są przez gdańską firmę Cedat Sp. z o. o. Historia firmy rozpoczęła się w 1991 roku od produkcji jednych z pierwszych na polskim rynku profesjonalnych zapraw klejących, a dopiero 2 lata później rozpoczęto produkcję Białej Masy Szpachlowej Cekol C-45, która w krótkim czasie stała się prawdziwym hitem rynkowym i zyskała ogromną popularność wśród klientów.

To właśnie od nazwy tego wyrobu, wygładzanie i wyrównywanie ścian zaczęto nazywać przymiotnikiem cekolowanie. Dzięki popularności i sukcesowi Cekol C-45, firma i marka Cekol mogła się rozwijać, wprowadzać nowe wyroby, udoskonalać produkcję.

Obecnie Cekol ma w swojej ofercie ponad 70 różnego rodzaju produktów stanowiących kompleksowe rozwiązanie dla budownictwa-zaprawy klejowe, gładzie, tynki, gipsy szpachlowe, zaprawy murarskie, tynkarskie, wylewki i posadzki oraz grunty.

Produkuje wyroby na podstawie własnych receptur, opracowanych przez wysokiej klasy specjalistów oraz na bazie najwyższej jakości surowców i dodatków.

W swojej działalności oraz w produkcji materiałów firma, stawiamy na jakość oferowanych produktów, aby wyroby były niezawodne oraz zawsze kojarzyły się z gwarancją najwyższej jakości.

Wyroby marki Cekol produkowane są w 3 nowoczesnych zakładach zlokalizowanych na terenie Polski tj. w Gdańsku-przy siedzibie firmy, Stawigudzie oraz w Bełchatowie.

Jakość produktów kontrolowana jest w doskonale wyposażonych laboratoriach badawczych znajdujących się przy każdej z fabryk oraz przez laboratorium centralne w Gdańsku. Cekol to profesjonalna chemia budowlana najwyższej jakości.

Cekol to bardzo silna i rozpoznawalna marka w całej Polsce, znana zarówno przez osoby profesjonalnie zajmujące się remontami oraz wykańczaniem wnętrz, jak również przez klientów indywidualnych.

O rozpoznawalności i znajomości marki świadczą wygrane kilkakrotnie plebiscyty m.in.: Laur Klienta oraz Budowlana Marka Roku w kategorii produkty do wyrównywania i wygładzania ścian. Ambasadorami marki Cekol byli znani sportowcy, wspierając działania promocyjno-reklamowe wyrobów Cekol, pokazali, iż jest to bardzo profesjonalna i silna marka.

Cedat regularnie angażuje się w działalność społeczną, wspierając organizacje i fundacje z całej Polski. Firma wspiera osoby szczególnie poszkodowane przez los i najbardziej potrzebujące.

 

Infolinia

+48 801 623 565

Zapisz się!