Brodzik- glazura narażona na działanie wody.

Pytanie: Podczas remontu łazienki zlikwidowałem wannę i zamiast niej zamontowałem natrysk. Prace wykończeniowe, to znaczy obłożenie brodzika glazurą, chciałbym wykonać samodzielnie, ale nie wiem, jak przykleić płytki w miejscu, które tak często jest narażone na działanie wody?

W ofercie firmy CEDAT znajdują się nowoczesne kleje do glazury takie jak zaprawa klejąca CEKOL CS - 12, która została stworzona z myślą o takich miejscach.

Już na etapie podmurowywania brodzika warto pamiętać o kilku ważnych sprawach, między innymi o zostawieniu tzw. otworu rewizyjnego. Chodzi o to, by w razie jakiejkolwiek usterki nie było kłopotu z dostaniem się do odpływu. Taki otwór w obudowie brodzika możemy zamaskować jedną z płytek, którymi będziemy okładać brodzik. Kiedy brodzik jest dobrze podmurowany, a otwór rewizyjny zapewniony, możemy przystąpić do oklejenia brodzika płytkami. Należy pamiętać, by podłoże było odpowiednio przygotowane. Musi ono być czyste, zwarte i suche, dlatego bardzo dokładnie zamiatamy podmurowanie brodzika i jego najbliższe otoczenie. Podłoże gruntujemy emulsją gruntującą CEKOL DL-80. Zastosowanie emulsji gruntującej ma na celu zmniejszenie chłonności podłoża, dzięki temu zaprawa klejąca uzyska odpowiednią przyczepność do podłoża. Następny krok to przygotowanie zaprawy klejącej. Polecam wodoszczelną zaprawę klejącą
CEKOL CS - 12 opracowaną specjalnie do przyklejania płytek w takich miejscach, jak brodziki, baseny, czy fontanny.

CEKOL CS - 12 zawiera specjalne dodatki modyfikujące, które są odporne na długotrwałe działanie wody, co powoduje, że płytki będą się doskonale trzymać. Warto podkreślić, że ta zaprawa jest całkowicie nietoksyczna zarówno w użyciu, jak i podczas eksploatacji, a tym samym jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Zaprawę CEKOL CS - 12 wsypujemy do zimnej wody w proporcji: 1 kg suchego proszku na 0,20 do 0,25 litra wody i dokładnie mieszamy do uzyskania jednolitej, gęstej masy. Czekamy ok. 3 minuty i jeszcze raz dokładnie mieszamy. Za pomocą nierdzewnej szpachli nanosimy zaprawę na oczyszczone podłoże równą, ciągłą warstwą o grubości 3 - 4 mm. Dla zapewnienia wodoszczelności miejsca, w których przykleimy nowe płytki, wypełniamy zaprawą w całości. Płytki możemy przyklejać w ciągu 20 minut od nałożenia zaprawy. Po przekroczeniu tego czasu nie uzyskamy odpowiedniej przyczepności. Aby osiągnąć pełne przyleganie płytek do podłoża cienką warstwę kleju nanosimy również na spodnią część płytki. Do spoinowania płytek przystępujemy następnego dnia. Należy pamiętać, aby zaprawa, której użyjemy do spoinowania była również wodoszczelna.

CEKOL CS-12

CEKOL CS-12

specjalny klej do płytek

Dzięki specjalnym dodatkom hydrofobizującym jest szczególnie polecana do przyklejania okładzin ceramicznych w basenach, fontannach, na balkonach i tarasach. W celu uzyskania maksymalnej hydrofobowości, zaprawę należy stosować na całej powierzchni podłoża. Można ją stosować również do powierzchni podgrzewanych, wyrównywania i szpachlowania. Szczegóły »

CEKOL DL-80

CEKOL DL-80

grunt głęboko penetrujący

Wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych. Szczegóły »

Language
pl en de ru
Mapa strony