Cekol

Najważniejszy jest podkład, czyli o gruntach CEKOL

Każdy wie, że przygotowanie do pracy – niezależnie od wykonywanego zawodu – jest najważniejsze. To wówczas porządkujemy przestrzeń wokół siebie, tak aby było nam wygodnie, a najważniejsze rzeczy były pod ręką, robimy ostatnie szlify w kwestiach projektu, czy jego wymiaru, a na koniec – pełni zapału – przystępujemy do wykonywania właściwych zadań. Zasada ta tyczy się tak pracy biurowej, jak i fizycznej, czy chociażby – remontu ścian i sufitów. W tym wypadku zaś – najlepiej zacząć od dobrego gruntu. 

GRUNTOWANIE PODŁOŻA

Nie jest to punkt wymagany przy wszystkich pracach związanych z wykończeniem domu lub mieszkania, czy remontem poszczególnych pomieszczeń, ale niekiedy – zwyczajnie niezbędny i konieczny. Zwłaszcza, jeżeli pracujemy na bazie, która jest zniszczona lub pyląca, czy też była skrobana ze starych powłok albo – są to ściany i sufity w stanie deweloperskim. Preparaty gruntujące bowiem poprawiają przyczepność, wzmacniają i ujednolicają powierzchnię i zmniejszają oraz wyrównują chłonność, tworząc wodoodporną barierę, co jest wyjątkowo istotne w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. To zaś, jakiego gruntu użyć zależy natomiast od tego, jaki jest rodzaj podłoża – z jakiego materiału jest wykonany.

GRUNTOWANIE ŚCIAN I SUFITÓW

W swojej ofercie CEKOL posiada dwa grunty oraz jeden koncentrat gruntu. Każdy z tych produktów zaś przeznaczony jest do innych typów ścian i ma inne właściwości. Wybierając Uniwersalny grunt głęboko penetrujący

CEOKL DL-50 SILVER idealnie się nada do gruntowania nasiąkliwych podłoży mineralnych – może być używany wewnątrz, jak i na zewnątrz i jest doskonałym wyborem pod farby.

Specjalny grunt głęboko penetrujący CEKOL DL-80 GOLD natomiast, to wodorozcieńczalna i bezrozpuszczalnikowa emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych – stanowi świetny podkład pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych.

Obie te pozycje są produktami gotowymi do użycia – w przeciwieństwie do Koncentratu gruntu CEKOL DL-K MAX. Wynika to zaś z tego, że jest to produkt drobnocząsteczkowej żywicy akrylowej, do sporządzenia gruntu głęboko penetrującego, który zapobiega szkodliwym reakcjom chemicznym pomiędzy gipsem a cementem. Po wyschnięciu – tworzy bezbarwną powłokę odporną na działanie wody i czynników alkaicznych, jednocześnie nie blokując wymiany pary wodnej i gazów z otoczeniem.

GRUNT TO DOBRY GRUNT

Niezależnie od tego, jakie prowadzimy prace i na jakich rodzajach podłoża – CEKOL jest w stanie pomóc przygotować je pod wszelkie zadania związane z wykończeniem. Farba, tapeta, czy płytki – nie stanowi to żadnego problemu: któryś z gruntów CEKOL na pewno będzie idealnym wyborem, aby uzyskać wymarzony efekt na ścianach i sufitach.

Infolinia

+48 801 623 565

Zapisz się!