Cekol

Rynek chemii budowlanej zyskał nowego, ale znanego gracza

 

 

Rynek chemii budowlanej zyskał nowego, ale znanego gracza

Czyli odświeżona formuła CEKOL GS-250

CEKOL od lat łączy w sobie ideę nowoczesności, która wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, jednocześnie nie rezygnując ze sprawdzonych, trwałych i lubianych rozwiązań. Nowa odsłona Bezpyłowej Gładzi Szpachlowej CEKOL GS-250 to dowód na to, że ewolucja nie oznacza rewolucji.

CEKOL GS-250 dała się poznać, jako doskonały wybór do wykonywania gładzi na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Jest to produkt charakteryzujący się wysoką przyczepnością, ekologiczny, nietoksyczny oraz możliwy do obróbki „na mokro” – oprócz, oczywiście, klasycznego szlifowania. Cechy te znacząco zmniejszają ilość pyłu podczas remontów i w nowej odsłonie nadal wyróżniają CEKOL GS-250. Jednak dzięki zmianie w podstawowym surowcu – w gipsie – materiał stał się bielszy i gładszy, a wykorzystanie nowoczesnych dodatków modyfikujących sprawia, że aplikacja produktu – również za pomocą wałka – nigdy nie była tak łatwa.

Po odświeżeniu formuły Bezpyłowa Gładź Szpachlowa CEKOL GS-250 zyskała kolejny atrybut – jest to możliwość nakładania „mokro na mokro”. Położenie kilku warstw w ciągu jednego dnia roboczego, bezpośrednio, niemalże po sobie, zdecydowanie skraca czas pracy. Dodatkowo, produkt ten można obrabiać przy użyciu gąbki i metodą polegającą na zroszeniu wybranej powierzchni wodą z atomizera, a następnie – wyciąganiu „mleczka” za pomocą gąbki. Następnie wystarczy przystąpić pracą fasadową do „koszenia mleczka”, co finalnie daje gładką powierzchnię. Oczywiście, jeżeli ktoś preferuje klasyczne szlifowanie – CEKOL GS-250 również się sprawdzi przy tej metodzie, zwłaszcza że w nowej odsłonie działanie to jest znacznie prostsze. W razie potrzeby, rzecz jasna, na niewielkich obszarach można  użyć kostki do szlifowania lub papieru, aby wyrównać gładź.

Korzystanie z Bezpyłowej Gładzi Szpachlowej CEKOL GS-250 jest wyjątkowo łatwe. Podłoże, na które chcemy stosować produkt musi być czyste, zwarte i wolne od zatłuszczeń, a miejsca chłonne – zagruntowane Gruntem Głębokopenetrującym CEKOL DL-80. Zaprawę przygotowuje się stosując około 9 litrów wody na 20 kilogramów suchego proszku, przy czym proszek należy wsypać do wody i dokładnie wymieszać. CEKOL GS-250 należy zużyć w przeciągu 60 minut, nakładając ją na ścianę za pomocą gładkiej pacy (ze stali nierdzewnej lub plastiku) lub wałka. Zaprawę można nałożyć na powierzchnię także przy pomocy odpowiedniego agregatu (w tym wypadku ilość wody należy dobrać do uzyskania odpowiedniej konsystencji) i nie stosować przestojów pracy maszyny dłuższych niż 15 minut.

CEKOL GS-250 daje możliwość nakładania warstw bezpośrednio po sobie i w zależności od potrzeb czynność tę można powtórzyć kilkukrotnie. Produkt należy szlifować następnego dnia roboczego. Po całkowitym wyschnięciu – CEKOL GS-250 tworzy białą powierzchnię i nadaje się do malowania wszystkimi rodzajami farb.

Bezpyłowa Gładź Szpachlowa CEKOL GS-250 to zatem synonim progresu, tak ważnego dla szybko zmieniającego się świata, oraz tradycji, będącej przecież fundamentem wszelkiego rozwoju.

Infolinia

+48 801 623 565

Zapisz się!