Cekol

Łazienka jak marzenie

Czyli CEKOL pomaga uzyskać powalający efekt

Niewątpliwie łazienka – jej wystrój oraz panująca tam atmosfera – jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, czy mieszkaniu. Nieważne, czy mała, czy duża, czy z oknem, czy bez – wielokrotnie w ciągu dnia staje się centrum życia. Ważne zatem, aby nie kojarzyła się nam negatywnie, co zdarza się często, kiedy remont lub budowa trwają zbyt długo, albo są bardzo pracochłonne, chociażby ze względu na źle dobrane materiały.

NOWA ŁAZIENKA? TYLKO Z CEKOLEM!

Decydując się na remont łazienki – lub będąc na etapie odbioru domu, czy mieszkania w stanie deweloperskim – należy skupić się przede wszystkim na tym, aby stworzyć przestrzeń, która dzięki swojej kolorystyce oraz umeblowaniu będzie wygodna, schludna i wizualnie sprawiała nam przyjemność. Chodzi o to, aby czerpać radość za każdym razem, kiedy po ciężkim dniu pracy wchodzi się do wanny lub pod prysznic, aby ukoić nerwy – aby mieć chwilę dla siebie, na rozluźnienie, na zapomnienie o trudach życia codziennego. Warto odpowiednio oświetlić pomieszczenie, zadbać o drobne szczegóły – wszystko to, co da nam szczęście – ale także postawić na barwy, które działają kojąco oraz na materiały najwyższej jakości, które jednocześnie swoimi cenami nie uszczuplą naszego budżetu remotnowo-budowlanego.

NAJPROSTRZE ROZWIĄZANIA

Czasem jednak pierwsze przeszkody w uzyskaniu wymarzonego efektu pojawiają się już na etapie przygotowania ścian pod kafelki, czy wodoodporne tapety lub farby. Jeżeli remontujemy starą łazienkę – na przykład w bloku lub kamienicy, które czasy swojej świetności mają już dawno za sobą – musimy się liczyć z wyrównaniem ścian lub podłóg. Wówczas najlepiej wybrać materiał, który będzie odporny na wilgoć, ale także nadawałby się na powierzchnie typowe, jak i ogrzewane – gdybyśmy chcieli zainstalować ogrzewanie podłogowe. CEKOL w swojej ofercie ma do tego idealny produkt – Zaprawę wyrównującą CEKOL ZW-04 o dużej wytrzymałości, do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz. Użycie tej konkretnej pozycji, jako podkładu zmniejsza zużycie zapraw klejących oraz wylewek samoniwelujących, dzięki czemu dość szybko i sprawnie możemy skupić się na kolejnym, istotnym kroku.

NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA

Nadal w trendach wykończenia łazienek królują płytki – o różnej strukturze, czy barwie, najbardziej popularne obecnie to te imitujące drewno, dzięki czemu nasze wnętrze może uzyskać wspaniały, rustykalny sznyt lub, co także króluje w katalogach architektonicznych, skandynawski klimat. Warto jednak zadbać o to, aby się dobrze się trzymały – tak na podłogach, tak i na ścianach, a nawet pod prysznicami, gdyż te z rodzaju „walk-in” są jednym z najbardziej interesujących rozwiązań w łazienkach. Do położenia płytek – ceramicznych, gresowych, kamiennych i szklanych, ale także okładzin ceramicznych, czy wełny szklanej – polecamy szczególnie wodoszczelny Specjalny klej do płytek CS-12, nadający się na trudne podłoża. Co bardzo ważne – produkt ten można stosować na powierzchnie podgrzewane.

NAJCIEKAWSZE ROZWIĄZANIA

Niekiedy jednak w swojej wizji nie widzimy miejsca na dużą ilość zabudowy w kafelkach, czy płytkach – chcemy postawić na prostotę, nowoczesne, designerskie wnętrza, które emanują spokojem. Wówczas jednym z najciekawszych rozwiązań jest postawienie na białe ściany i neutralne podłogi, dzięki czemu całość można uzupełniać dodatkami – na przykład takimi, które przypominają sztukę współczesną. Trudności nastręczać jednak może sama łazienka – pomieszczenie, które niemal zawsze jest wilgotne, zwłaszcza jeżeli nie ma okna. Ostatecznie jednak, i to nie powinno być przeszkodą, bowiem użycie Białej cementowo-polimerowej gładzi CEKOL C-35, doskonałej do wewnątrz, jak i na zewnątrz, zakończy wszelkie problemy. Jest to bowiem materiał wodoodporny i mrozoodporny, przeznaczony do nakładania ręcznego lub maszynowego, tworzący gładką, białą powierzchnię, która nie żółknie pod wpływem światła i którą można pokrywać różnymi rodzajami farb, do uzyskania założonego efektu.

CEKOL – I REMONT Z GŁOWY

Remont łazienki to nie lada wyzwanie i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Można jednak przejść przez niego bezboleśnie, bez stresu i dodatkowego bałaganu, z radością realizując swoją wizję swojego małego, domowego spa – strefy relaksu i spokoju, potrzebnego każdemu z nas. CEKOL zaś mając na uwadze dobro i wygodę klientów posiada w swojej ofercie takie produkty, które bez wątpienia ułatwią cały ten proces.

Infolinia

+48 801 623 565

Zapisz się!