Cekol

CEKOL SUPERBRANDS

Marka CEKOL została nagrodzona prestiżowym tytułem SUPERBRANDS i znalazła się w gronie 39 marek wyróżnionych w tym rankingu w 2020 roku. Tytuł przyznawany jest w oparciu o certyfikowane badania obejmujące ponad 10 tys. konsumentów.

To ogromna radość dla Zarządu oraz wszystkich Pracowników naszej firmy. Ten tytuł potwierdza, że nasze codzienne starania i nasza zaangażowana praca nad jakością oraz niezawodnością produktów marki CEKOL zostały po raz kolejny docenione przez użytkowników tych produktów. To pokazuje również, że polska marka konkurująca na rynku z globalnymi markami może odnosić sukcesy i cieszyć się ogromnym zaufaniem swoich Klientów – mówi Piotr Kuryś, Dyrektor Marketingu.

Przyznanie tego wyróżnienia jest tym bardziej dla nas ważne, że dzieje się w czasie ogromnych zmian i wyzwań jakie stawia przed firmami czas pandemii.

Nagroda Superbrands ma również utrwaloną pozycję w świadomości polskich konsumentów, dzięki czemu przyznana nagrodą jest dla marki niesamowitą nobilitacją oraz docenienie dotychczasowych działań. Przyznana nagroda świadczy również o rozpoznawalności marki CEKOL i jej ugruntowanej pozycji. Jest również oczywiście promocją i wielkim wyróżnieniem, a także potwierdzeniem, że działania marki są skuteczne. Jak każda nagroda jest oczywiście bardzo miłym akcentem w działalności, którym możemy się podzielić z naszymi współpracownikami, gdyż jest uhonorowaniem naszej prac oraz pozycji marki CEKOL.

W trakcie Gali Superbrands miała miejsce premiera wyjątkowego Albumu Superbrands obfitującego nie tylko w historie sukcesu nagrodzonych marek w roku 2020, ale również ich działać CSR w rzeczywistości Covid 19. Album ma personalizowaną obwolutę dla każdej marki, podkreślając jej indywidualność. Tak jak indywidualne są działania, które marki podjęły, w kontekście wyzwań gospodarczych związanych z pandemią i recesją. Indywidualnie także pandemia wpłynęła na funkcjonowanie, działania oraz wizerunek marek. Są to historie, które będą opowiadane jeszcze przez wiele lat, posłużą za drogowskaz i inspirację dla przyszłych pokoleń ekspertów brandingu.

Proces Certyfikacji Superbrands 2020

Badanie Superbrands to największe w Polsce konsumenckie badanie siły i wizerunku marki. Łączna próba badawcza obejmuje ponad 10 tys. respondentów, a ocenie poddanych zostaje blisko 2 tysiące marek zgrupowanych w 100 kategoriach.

Proces certyfikacji wspiera Rada Marek – stałe grono doradcze dla Superbrands w Polsce, które tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu, badań, strategii, brandingu, reklamy i PR. Wyniki ich obrad w połączeniu z opiniami konsumentów wpływają na końcową ocenę marek konsumenckich.

CEKOL silna marka

CEKOL to funkcjonująca od blisko 30 lat marka materiałów chemii budowlanej. Firma swoją działalność rozpoczęła od produkcji pierwszych na rynku polskim zapraw klejących, a po dwóch latach wyspecjalizowała się w produkcji gładzi szpachlowych i wprowadziła na rynek Białą gładź szpachlową CEKOL C-45, która jest hitem rynkowym do dziś. Obecnie firma oferuje ponad 50 produktów chemii budowlanej, które wytwarzana są w 3 fabrykach w Polsce. Działalność firmy obejmuje wszystkie etapy związane z powstawaniem materiałów, począwszy od badań laboratoryjnych, poprzez testy, wdrożenie produkcję oraz dystrybucję. CEKOL w swojej działalności oraz produkcji materiałów przede wszystkim stawia na jakość oferowanych wyrobów, aby były niezawodne i trwałe.

CEKOL to najbardziej rozpoznawalna polska marka w segmencie gładzi, która zadebiutowała pierwszymi polskimi, profesjonalnymi zaprawami klejącymi, a potem, kultową już dziś, białą gładzią szpachlową CEKOL C-45, która zrewolucjonizowała branżę. To od nazwy tego produktu pochodzi synonim wygładzania powierzchni, zwany w żargonie budowlanym cekolowaniem.

Osiągnięcia marki

CEKOL dokłada wszelkich starań, aby produkty były niezawodne oraz zawsze kojarzyły się z gwarancją najwyższej jakości. W tym celu zatrudniona jest  wykwalifikowana kadra specjalistów oraz istnieje doskonale wyposażone laboratorium naukowo-badawcze. Wszystkie etapy produkcji są skrupulatnie kontrolowane, zarówno surowce oraz składniki, jak i gotowy już produkt. Stosowane są najwyższej klasy komponenty do produkcji wyrobów. Linie produkcyjne są monitorowane oraz cyklicznie kontrolowane, aby zapewnić niezawodność i ciągłość produkcji, co pozwala na utrzymanie stałej, wysokiej jakości produktów. W firmie został wdrożony system zarządzania jakością. Wszelkie podejmowane działania mają na celu zapewnienie najwyższej jakości naszych produktów oraz satysfakcji kupujących.

Produkty marki CEKOL były wielokrotnie nagradzane oraz docenianie w różnego rodzaju rankingach i konkursach, zarówno przez wykonawców, konsumentów jak i instytucje. Nieprzerwanie od 2013 marka otrzymuje tytuł Budowlanej Marki Roku w kategorii produkty do wygładzania ścian i sufitów, a także Laur Konsumenta Lider 15 lecia w kategorii Jakość i innowacyjność w branży budowlanej oraz nagrodę Odkrycie Roku 2020 Złote Godło Jakość i innowacyjność w branży budowlanej dla Bezpyłowej Gładzi Szpachlowej CEKOL F-16 Finisz, a także Laur Klienta w kategorii Profesjonalna Chemia Budowlana

Jakość wyrobów oraz zaufanie i zadowolenie klientów są dla CEKOL najważniejsze.

Nasza oferta

CEKOL C-45 pozostaje flagowym produktem marki. Jednak obecnie markę stanowi już ponad 50 różnego rodzaju produktów chemii budowlanej, będących kompleksowymi rozwiązaniami do budowy i remontu. Najnowszym hitem jest jedyna na rynku Bezpyłowa gładź szpachlowa CEKOL F-16 Finisz, gotowy produkt do przygotowania gładkich ścian i sufitów metodą na mokro, bez szlifowania (a więc bez pylenia) i gruntowania- co oznacza remont bez uciążliwego pyłu i sprzątania, a przygotowanie powierzchni ścian i sufitów możliwe jest w jeden dzień co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. Gładź jest gotowa, wyeliminowany jest proces przygotowania produktu, co pozwala uniknąć ewentualnych błędów przy przygotowaniu tradycyjnej mieszanki. Gładź można nanosić zależnie od preferencji ręcznie za pomocą pacy lub wałka oraz mechanicznie przy pomocy odpowiedniego agregatu. Marka wciąż udoskonala i unowocześnia swoje produkty- pracuje nad rozwojem oferty oraz dostosowaniem do potrzeb i wymagań rynku. CEKOL od lat łączy w sobie ideę nowoczesności, która wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, jednocześnie nie rezygnując ze sprawdzonych, trwałych i lubianych rozwiązań. Wprowadziła ostatnio produkt udoskonaloną formułę Gładzi Szpachlowej CEKOL GS-250, to dowód również na to, że ewolucja nie oznacza rewolucji. CEKOL GS-250 dała się poznać, jako doskonały wybór do wykonywania gładzi na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Jest to produkt charakteryzujący się wysoką przyczepnością, ekologiczny, nietoksyczny oraz możliwy do obróbki „na mokro” – oprócz, oczywiście, klasycznego szlifowania. Cechy te znacząco zmniejszają ilość pyłu podczas remontów i w nowej odsłonie nadal wyróżniają CEKOL GS-250. Jednak dzięki zmianie w podstawowym surowcu – w gipsie – materiał stał się bielszy i gładszy, a wykorzystanie nowoczesnych dodatków modyfikujących sprawia, że aplikacja produktu – również za pomocą wałka – nigdy nie była tak łatwa. Po odświeżeniu formuły Bezpyłowa Gładź Szpachlowa CEKOL GS-250 zyskała kolejny atrybut – jest to możliwość nakładania „mokro na mokro”. Położenie kilku warstw w ciągu jednego dnia roboczego, bezpośrednio, niemalże po sobie, zdecydowanie skraca czas pracy. Korzystanie z Bezpyłowej Gładzi Szpachlowej CEKOL GS-250 jest wyjątkowo łatwe. CEKOL GS-250 daje możliwość nakładania warstw bezpośrednio po sobie i w zależności od potrzeb czynność tę można powtórzyć kilkukrotnie. Produkt należy szlifować następnego dnia roboczego. Po całkowitym wyschnięciu – CEKOL GS-250 tworzy białą powierzchnię i nadaje się do malowania wszystkimi rodzajami farb. Bezpyłowa Gładź Szpachlowa CEKOL GS-250 to zatem synonim progresu, tak ważnego dla szybko zmieniającego się świata, oraz tradycji, będącej przecież fundamentem wszelkiego rozwoju.

Firma nieustannie pracuje nad kolejnymi nowościami, wychodząc naprzeciw branżowym trendom i oczekiwaniom Klientów.

Promocja marki

Marka CEKOL w swoich wszystkich działaniach pamięta zawsze jak ważna jest pomoc i wsparcie dla słabszych oraz potrzebujących, nie zapomina również o edukacji i sporcie. Prowadzi działalność edukacyjną dla uczniów szkół budowlanych oraz studentów politechnik, przeprowadzając szkolenia zarówno w szkołach, jak również zapraszając uczniów do siedziby firmy, na praktyczne pokazy i warsztaty. Służy wiedzą ekspertów, transferując wiedzę oraz inicjując działania, mające na celu zachęcanie młodzież do zdobywania wiedzy, dającej możliwość pozyskiwania nowych kompetencji.

Potrzeby osób poszkodowanych przez los nigdy nie były obojętne dla firmy. Regularnie wspiera różnego typu organizacje i fundacje, które działają na rzecz osób, a w szczególności dzieci chorych i cierpiących,  przekazując m. in. materiały budowlane oraz inne wsparcie na rzecz placówek rehabilitacyjnych, hospicjów czy domów opieki.

Nie pozostajemy obojętni również wobec osób poszkodowanych przez klęski żywiołowe, gdzie niszczone są domy i najbliższe otoczenie ludzi. Wiemy jak ważne jest w życiu każdego człowieka mieszkanie i dom, w którym, każdy chce się czuć bezpiecznie i szczęśliwie.

W zakresie sponsoringu marka CEKOL koncentruje się na obszarze lokalnym. Przez wiele lat wspierała drużynę piłki nożnej klubu Lechia Gdańsk oraz zespołu męskiej siatkówki Trefl Gdańsk. Przygoda z Treflem Gdańsk trwa nadal.

W swojej działalności sponsoringowej CEKOL pomaga dużym i znanym klubom sportowym, jak i zawodnikom sportów niszowych, lecz zawsze jest to związane z otoczeniem, w którym funkcjonuje firma.

Działania CEKOL budowane są w oparciu o codzienną pracą w sposób etyczny i odpowiedzialny wobec Kontrahentów i otoczenia, na które wpływa prowadząc swoją działalność.

W prowadzonej działalności CEKOL dba o partnerów biznesowych, lokalne społeczności oraz środowisko naturalne, aby działania były zrównoważone, etyczne i najwyższych standardów. Budujemy długotrwałe i zaangażowane relacje Partnerskie.

Historia marki

1991 marka CEKOL debiutuje na rynku chemii budowlanej

1993 wprowadzenie na rynek rewolucyjnej Białej Gładzi Szpachlowej CEKOL C-45

1993 do potocznego słownictwa wchodzi określenie „cekolowanie”, oznaczające wygładzanie ścian i sufitów w pomieszczeniach oraz wysoki standard wykończenia

1996 otwarcie pierwszych linii produkcyjnych w drugiej, nowoczesnej fabryce w Stawigudzie

2001 otwarcie fabryki w Gdańsku

2003 CEKOL pojawił się na półkach wszystkich sieci DIY

2004 otwarcie pierwszych linii produkcyjnych w trzeciej, nowoczesnej fabryce w Bełchatowie

2008 wprowadzenie na rynek gotowej do użycia Białej Gładzi Szpachlowej CEKOL A-45 Finisz

2013 marka CEKOL po raz pierwszy otrzymuje nagrodę Budowlanej Marki Roku, która od tamtego czasu przyznawana jest jej corocznie

2015 wprowadzenie na rynek jednego z ulubionych i najbardziej innowacyjnych produktów – Bezpyłowej Gładzi Szpachlowej CEKOL F-16 Finisz

2020 marka CEKOL otrzymuje prestiżowy tytuł SUPERBRANDS

To czego nie wiedziałeś o firmie

Czy wiedzieliście, że marka CEKOL rozpoczęła swoją przygodę na rynku chemii budowlanej od pierwszych na polskim rynku klejów do płytek? Dopiero później rozwinęła skrzydła, a tym samym – poszerzyła swoją ofertę. Obecnie marka CEKOL jest liderem w segmencie gładzi.

Liczba 55

Tyle produktów posiada w swojej ofercie CEKOL. Są to nie tylko doskonałe gładzie – gipsowe i polimerowe, bezpyłowe, sypkie i gotowe do użycia – ale także świetne wylewki i posadzki, zaprawy klejące oraz grunty, a nawet produkty dekoracyjne, dodające niepowtarzalnego sznytu Waszym wnętrzom.

 

 

 

 

Infolinia

+48 801 623 565

Zapisz się!