Faktury ozdobne

Faktura limonka

Pierwszym etapem wykonania  faktury jest bardzo dokładne wymieszanie gładzi. Prawidłowo przygotowany produkt jest gotowy do użycia. nanosimy go na powierzchnię ściany przy pomocy gładkiej packi. pamiętajmy, że bprzy tym fakturowaniu grubość warstwy nanoszonej masy musi być jednakowa na całej powierzchni i powinna wynosić około 4 mm. Po rozprowadzeniu gładzi na ścianie, przystępujemy do wykonania faktury. Do tego celu używamy pacy zębatej, na codzień stosowanej przy układaniu płetek. po przeschnięciu malujemy dowolnym kolorem.

 1. Wymieszaj dokładnie gładź
 2. Nanieś masę za pomocą gładkiej packi
 3. Fakturę wykonuj pacą zębatą
 4. Po przeschnięciu pomaluj ścianę: całość kolorem np. zielonym, po wyschnięciu grzbiety kolorem białym.  
                                                     

Faktura wrzos

 Fakturę uzyskujemy po nałożeniu masy szpachlowej na podłoże przy pomocy gładkiej packi. Należy pamiętać, że w tym przypadku masę szpachlową mieszamy zgodnie z informacją podaną na opakowaniu. Kiedy ta już przeschnie, należy ściąć ostre powierzchnie szpachelką. Następnie, przy użyciu gładkiego wałka, malujemy podkład. Warstwę ostateczną farby, zwaną przecierką, nakładamy pół suchą gąbką. Muśnięcia gąbką pozwolą na uwidocznienie zagłębień faktury. Dobór kolorów jest dobrowolny i zależy od nas.

 1. Przygotuj masę zgodnie ze wskazaniami
 2. Szpachlówkę nanoś na podłoże gładką packą
 3. Usuń ostre powierzchnie i pomaluj podkład
 4. Warstwę ostateczną farby nakładaj półsuchą gąbką.  
 

Faktura kamień

Jeśli chcemy uzyskać wzór ściany, która będzie imitować stare kamienie, musimy użyć masy przygotowanej zgodnie z zaleceniem producenta. Szpachlówkę należy nakładać na podłoże punktowo, przy pomocy szpachelki. Kształt spoiny i kamienia jest dowolny i formujemy go wilgotną gąbką. Kiedy masa zaczyna wiązać, również gąbką, wygładzamy powierzchnię. Po zakończeniu uzyskamy powierzchnię kojarzącą się z murem ze starych kamieni. Tak przygotowaną scianę malujemy pędzlemi, a następnie gąbką. Spoinę malujemy jako ostatnią.

 1. Przygotowaną masę nanoś na podłoże punktowo
 2. Kształt spoiny i kamienia uformuj wilgotną gąbką
 3. Całość maluj pędzlem, a następnie gąbką
 4. Spoiny maluj na końcu, również pędzlem 
 
CEKOL C-45

CEKOL C-45

biała gładź szpachlowa

Jest doskonałym materiałem do przygotowywania ścian i sufitów wewnątrz budynków przed malowaniem, tapetowaniem itp. Także do renowacji starych tynków, tynkowania całych ścian, szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych. Szczegóły »

CEKOL DL-80

CEKOL DL-80

grunt głęboko penetrujący

Wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych. Szczegóły »

Na filmie prezentujemy, jak w łatwy sposób odmienić wnętrze przy zastosowaniu odpowiednich szablonów oraz Białej Gładzi Szpachlowej Cekol C-45. Jest to doskonały materiał do przygotowania ścian i sufitów, a unowocześniona formuła produktu oraz plastyczność pozwalają formować dowolne kształty i wzory. W dekorowaniu ścian może ograniczać jedynie wyobraźnia. Dekoruj wnętrza produktami marki Cekol.

Language
pl en de ru
Mapa strony