Klejenie płytek na trudnym podłożu.

Pytanie: Czy istnieje jakaś zaprawa klejąca z pomocą której można kleić płytki na podłoża trudne, na przykład nowe płytki na stare bez konieczności skuwania starych okładzin?

Do tego typu zastosowań doskonale nadaje się zaprawa klejąca CEKOL C-11. Stosuje się ją do przyklejania płytek gresowych, ceramicznych, szklanych do podłoży betonowych, z cegły, gazobetonu, bloczków keramzytowych cementowych i cementowo-wapiennych, płyt i bloczków gipsowych, stabilnych podłoży drewnopochodnych i konstrukcji stalowych.

Za pomocą kleju CEKOL C-11 można również przykleić nowa glazurę na stara bez konieczności skuwania, oraz innych gładkich podłożach jak, np. lastryko, zaoszczędzając w ten sposób czas , energie i pieniądze. Przy przyklejaniu nowej glazury na starą ważne jest żeby istniejące płytki były trwale związane z podłożem. W tym celu należy sprawdzić przyczepność starej glazury opukując ja młotkiem. Następnie starą okładzinę dokładnie oczyszczamy, myjemy usuwając kamień stare detergenty, a na koniec osuszamy. Dla zwiększenia przyczepności stare płytki można pokryć preparatem CEKOL GS-83 KONTAKT, używając do tego walka lub pędzla.

Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy za pomocą pacy zębatej ze stali nierdzewnej lub plastikowej klej CEKOL C-11, charakteryzujący się dobrą przyczepnością w różnych warunkach. Jest to klej typu C2E. Ważne jest również, aby nowo przyklejanie płytki były lekko przesunięte w stosunku do starych płytek. Dla zachowania równych odległości między płytkami stosujemy krzyżyki dystansowe. Po 24 godzinach można przystąpić do spoinowania płytek.Wszystkie prace należy wykonywać w temperaturze +5°C do +25°C.

CEKOL C-11

CEKOL C-11

wysokoelastyczny klej do płytek

Stosuje się do przyklejania płytek gresowych, ceramicznych, kamiennych i szklanych oraz wełny mineralnej do podłoży betonowych, cegły, gazobetonu, bloczków keramzytowych, płyt i bloczków gipsowych, stabilnych podłoży drewnopochodnych. Zaprawę można stosować również do powierzchni podgrzewanych, wyrównywania i szpachlowania. Klejenie nowej glazury na starą bez konieczności skuwania. Szczegóły »

CEKOL GS-83 KONTAKT

CEKOL GS-83 KONTAKT

preparat gruntujący

Jest preparatem służącym do gruntowania nienasiąkliwych powierzchni gładkich, stropów oraz elementów prefabrykowanych wykonanych z gładko odeskowanych elementów betonowych i żelbetonowych. Preparat CEKOL GS-83 KONTAKT ma za zadanie polepszenie przyczepności tynków do podłoży trudnych. Można go stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Szczegóły »

Language
pl en de ru
Mapa strony