Klejenie marmuru na schodach betonowych

Pytanie: Jak przykleić płyty z marmuru na schody betonowe?

Marmur jest materiałem o dużej masie, dlatego jego przyklejanie wymaga kleju o specjalnych parametrach. Takim klejem jest biała, wysokoelastyczna zaprawa do marmuru CEKOL C-14. To specjalna mrozo- i wodoodporna zaprawa, która charakteryzuje się zwiększonym oporem na obsuwanie. Parametr ten jest szczególnie istotny jeżeli przyklejamy duże i ciężkie płytki, a do takich właśnie należą płyty marmurowe. Przed przystąpieniem do klejenia należy zadbać o odpowiednie przygotowanie powierzchni. Podłoże, w tym przypadku schody, musi być zwarte i nośne, wszelkie luźne elementy należy usunąć, podłoże należy zamieść i odkurzyć. Następnie podłoże trzeba zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80. Zastosowanie emulsji gruntującej ma na celu zmniejszenie i wyrównanie chłonności podłoża, co bezpośrednio przyczyni się do poprawienia przyczepności i parametrów wytrzymałościowych nakładanej zaprawy. Zaprawę klejącą CEKOL C-14 należy wymieszać w proporcjach wody zalecanych przez producenta (0,2 do 0,25 l czystej, zimnej wody na 1 kg suchej zaprawy). Po wymieszaniu zaprawy należy odczekać około 3 minut i ponownie zamieszać. Bezpośrednio po wymieszaniu zaprawa jest gotowa do użycia. W przypadku płyt marmurowych zalecam klejenie metodą ciągłą, dobrze jest nakładać zaprawę na podłoże, jak i też cienką warstwą na spodnią stronę płytki. Taki sposób klejenia zapewni dużo lepszą przyczepność i prawidłowe wypełnienie zaprawą klejącą przestrzeni pod płytami. Wszystkie prace wykonujemy w temperaturze +5 st. C do +25 st. C

CEKOL C-14

CEKOL C-14

biały klej do płytek i kamienia

Stosuje się do przyklejania płyt marmurowych, kamiennych do cegły, betonu, gazobetonu, bloczków keramzytowych, tynków cementowych, cementowo-wapiennych. Produkt nadaje się również do przyklejania płytek ceramicznych. Szczegóły »

CEKOL DL-80

CEKOL DL-80

grunt głęboko penetrujący

Wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych. Szczegóły »

Language
pl en de ru
Mapa strony