Jakiego kleju użyć do przyklejania mozaiki?

Pytanie: Jakiego kleju mogę użyć do przyklejenia mozaiki ceramicznej?

Do przyklejania mozaiki ceramicznej polecam wysokoelastyczną zaprawę klejącą CEKOL C-11. Jest to zaprawa cementowa jednoskładnikowa. Aby posiadała konsystencję odpowiednią do pracy należy ją wymieszać z wodą w proporcjach podanych przez producenta na opakowaniu. Przy przygotowywaniu zaprawy należy pamiętać, że zawsze wsypujemy suchy proszek do odmierzonej ilości czystej zimnej wody. Po wstępnym zamieszaniu zaprawy należy odczekać około 3 minut i ponownie wymieszać zaprawę. Bezpośrednio po wymieszaniu zaprawa jest gotowa do użycia i zachowuje swoje właściwości robocze przez około 2 godziny.

Bardzo ważne jest też przygotowanie podłoża. Podłoże, musi być zwarte i nośne, wszelkie luźne elementy należy usunąć, podłoże należy zamieść i odkurzyć. Następnie podłoże trzeba zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80. Zastosowanie emulsji gruntującej ma na celu zmniejszenie i wyrównanie chłonności podłoża, co bezpośrednio przyczyni się do poprawienia przyczepności i parametrów wytrzymałościowych nakładanej zaprawy.

CEKOL C-11

CEKOL C-11

wysokoelastyczny klej do płytek

Stosuje się do przyklejania płytek gresowych, ceramicznych, kamiennych i szklanych oraz wełny mineralnej do podłoży betonowych, cegły, gazobetonu, bloczków keramzytowych, płyt i bloczków gipsowych, stabilnych podłoży drewnopochodnych. Zaprawę można stosować również do powierzchni podgrzewanych, wyrównywania i szpachlowania. Klejenie nowej glazury na starą bez konieczności skuwania. Szczegóły »

CEKOL DL-80

CEKOL DL-80

grunt głęboko penetrujący

Wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych. Szczegóły »

Language
pl en de ru
Mapa strony