CEKOL C-35 maszynowo

Idealna gładź na trudne warunki

      Oprócz dobrze znanego i powszechnego maszynowego wykonywania tynków gipsowych, cementowych czy cementowo wapiennych w pracach wykończeniowych coraz bardziej popularne staje się również wykonywanie mechaniczne gładzi. Wykańczanie w ten sposób powierzchni ścian i sufitów to szybkość, ekonomia oraz estetyka. Co zostało udowodnione podczas prac wykończeniowych na gdańskim stadionie piłkarskim PGE ARENA.

     Maszynowe nakładanie gładzi jest techniką o wiele bardziej efektywną, od nakładania gładzi ręcznie; to duża oszczędność czasu oraz materiału. Przy takiej technice wykonywania prac, znacznie zmniejsza się ilość odpadów materiału oraz skraca czas wykonywania gładzi, a co za tym idzie, daje możliwość szybszego przystąpienia do dalszych prac wykończeniowych.
     Oferta rynkowa na urządzenia do mechanicznego wykonywania gładzi, staje się bardziej bogata. Obok specjalnych agregatów do narzucania materiałów cienkowarstwowych, coraz częściej na budowach i inwestycjach pojawiają się także specjalne urządzenia do dalszej obróbki gładzi – szlifowania i wygładzania.

Maszynowe szpachlowanie

       Dobór odpowiednich urządzeń w połączeniu z nowoczesnymi produktami chemii budowlanej stanowi dla inwestora korzystną, zarówno pod względem czasowym jak i w dłuższej perspektywie także finansowym, alternatywę wykonywania robót wykończeniowych. Dlatego producenci produktów do wygładzania powierzchni, tacy jak CEDAT, udoskonalili swoje wyroby, aby te jeszcze lepiej nadawały się do nakładania maszynowego.
       W bogatej ofercie firma CEDAT ma doskonałe produkty, które nadają się do maszynowego wykonywania gładzi. Cekolowanie mechaniczne, bo tak możemy mówić, jeśli chodzi o wygładzanie ścian czy sufitów produktami marki CEKOL, staje się wręcz niezbędne na dużych inwestycjach. Na zewnątrz oraz wszędzie tam gdzie będzie podwyższona wilgotność lub zachodzi obawa, że ściany czy sufit będą mogły mieć kontakt z wodą czy wilgocią należy stosować produkty cementowe. Cement jest spoiwem hydraulicznym odpornym na działanie wody, wilgoci i mrozu (jeśli stosujemy produkty na zewnątrz).

Trwała, odporna, gładka powierzchnia

       Firma CEDAT ma w swojej ofercie taki produkt, jest to gładź cementowo – polimerowa CEKOL C-35. Jest to gładki tynk elewacyjny, w którym spoiwem jest biały cement. Za pomocą tego produktu możliwe jest uzyskanie białych, równych i bardzo gładkich powierzchni. Stosując CEKOL C-35 możemy uzyskać powierzchnie tak samo gładką jak przy użyciu gładzi gipsowej, a dzięki temu, że spoiwem jest biały cement powierzchnia będzie odporna na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych.

       CEKOL C-35 zawdzięcza swoje niepowtarzalne właściwości doskonałej kompozycji receptury. Zastosowanie białego cementu w parze z odpowiednio dobranymi polierami sprawia, że jest to jedna z nielicznych gładzina polskim rynku, o takim charakterze pracy i jakości uzyskanej powierzchni.Dodatkową zaletą CEKOL C-35 jest jego uniwersalność. Produkt ten nadaje się do stosowania na zewnątrz obiektów, gdzie będzie narażony na działanie czynników atmosferycznych oraz wewnątrz budynków, nawet w miejscach stale narażonych na działanie wody czy wilgoci. Tynk ten można stosować zarówno na małych powierzchniach, jak glify okienne lub też zastosować go na całej elewacji czy innych obiektach wielkopowierzchniowych. Ponadto oprócz standardowego nakładania ręcznego, specjalna receptura CEKOL C-35 sprawia, że jest to produkt znakomicie nadający się do nakładania maszynowego.
Po związaniu można dokonać ewentualnej korekty powierzchni, szlifując ją siatką, papierem lub za pomocą specjalnych urządzeń, podobnie jakby pracowało się z gładzią gipsową.
Po wyschnięciu produkt ten nadaje się do malowania wszystkimi rodzajami farb.
Jeśli chodzi o przygotowanie powierzchni do malowania to najlepiej kierować się zaleceniami producenta farby i sprawdzić, jakiego rodzaju produkty poleca on do przygotowania powierzchni przed malowaniem.

Potwierdzona jakość

      Zalety tej cementowo – polimerowej gładzi zostały w pełni docenione podczas prac wykończeniowych na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Od gładzi CEKOL C-35 oczekiwano, aby powierzchnia była równa, gładka, biała, odporna na działanie wody i wilgoci. CEKOL C-35 w 100% spełnił stawiane przed nim zadanie. Po zastosowaniu cementowo – polimerowej gładzi, CEKOL C-35 uzyskujemy powierzchnię łatwą do pomalowania, która nie blokuje wymiany pary wodnej i gazów z otoczeniem. Jest to produkt mineralny, a więc w pełni paroprzepuszczalny.

Gruntowanie głęboko penetrującą emulsją Aplikacja mechaniczna gładzi

Film instruktażowy


Maszynowe nakładanie Cekol C-35Cementowo-polimerowa biała gładź szpachlowa

Film przedstawia technikę mechanicznej aplikacji gładzi, jej poszczególne etapy oraz prawidłowe wykonanie. Film ukazuje wyrównywanie powierzchni ścian sylikatowych we wnętrzach stadionu PGE Arena Gdańsk, oraz doskonały efekt pracy z tym produktem.


Dowiedz się więcej »

Polecamy


CEKOL C-35Cementowo -polimerowa biała gładź szpachlowa

Wysokiej jakości materiał przeznaczonym do wygładzania, wyrównywania i uszlachetniania zewnętrznych ścian budynków (elewacji). Może być również stosowany wewnątrz pomieszczeń, a szczególnie w pomieszczeniach o dużej wilgotności (np. łazienki, sauny, chłodnie). CEKOL C-35 umożliwia wykonanie gładkich powierzchni.


Dowiedz się więcej »

Polecamy


Cekol DL-80emulsja gruntująca głęboko penetrująca

Wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.


Dowiedz się więcej »

Language
pl en de ru
Mapa strony