Kiedy układać płytki w nowym budynku?

Pytanie: Niedawno odebrałem nowe mieszkanie. Budynek jest dwupiętrowy i w stanie surowym był postawiony jesienią 2005 r. Fachowiec od płytek powiedział, żeby nie kłaść glazury bo popęka i że należy to zrobić za ok. 2 lata. Czy ma rację? Może są jakieś elastyczne kleje, a może w rogach dać silikon zamiast fugi?

Rzeczywiście nowo stawiane budynki czasami "pracują" bardziej niż budynki wybudowane kilka lat temu. Jest to zjawisko jak najbardziej normalne i nie należy się go obawiać. Wszystko zależy od tego jak i na jakim gruncie posadowiony jest budynek. "Ruchy" budynku nie są jednak tak duże i zauważalne, żeby nie można było położyć płytek i nie widzę żadnych przeciwwskazań, dla których nie mógłby Pan kleić płytek. Nie ma też potrzeby stosowania specjalnych zapraw do klejenia okładzin czy silikonu zamiast zaprawy do spoinowania w narożach. Do przyklejania płytek ceramicznych proponuję zaprawę klejącą CEKOL C-09, natomiast do płytek gresowych elastyczną zaprawę CEKOL C-10. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta i sztuką budowlaną.

CEKOL C-09

CEKOL C-09

uniwersalny klej do płytek

Stosuje się do przyklejania płytek ceramicznych i kamiennych do cegły, betonu, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, łączenia elementów budowlanych np. cegieł. Szczegóły »

CEKOL C-10

CEKOL C-10

elastyczny klej do płytek

Stosuje się do przyklejania płytek ceramicznych, gresowych i kamiennych do cegły, betonu, gazobetonu, bloczków keramzytowych, tynków cementowych, cementowo-wapiennych, płyt i bloczków gipsowych oraz do łączenia elementów budowlanych np. cegieł. Zaprawa nadaje się do wyrównywania powierzchni i szpachlowania. Na powierzchnie podgrzewane i typowe. Szczegóły »

CEKOL DL-80

CEKOL DL-80

grunt głęboko penetrujący

Wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych. Szczegóły »

Language
pl en de ru
Mapa strony